Formas i trygga händer

Aleris Plastikkirurgi grundades i mitten av 1980-talet. Tillsammans har våra plastikkirurger över 100 års erfarenhet som specialister i plastikkirurgi.

Aleris Plastikkirurgi är en del av Aleris - ett av Skandinaviens ledande privata vård- och omsorgsföretag. Läs mer Aleris.

Aleris Plastikkirurgi grundades i mitten av 1980-talet. Tillsammans har våra plastikkirurger över 100 års erfarenhet som specialister i plastikkirurgi.

Lång erfarenhet

I över trettio år har vi utfört plastikkirurgi på våra kliniker i Sverige. Varje år får vi förtroendet att utföra omkring 10 000 operationer och injektioner.

Aleris Plastikkirurgi har tre kliniker i Sverige.  Vi har delvis olika erbjudanden på våra olika kliniker vilket du kan läsa mer om via länkarna nedan. Där hittar du också kontaktuppgifter om du vill boka tid eller har frågor om operationer och behandlingar. 

Kontakt

Malmö 
Verksamhetschef
Malin Lilienberg Gillrup
malin.lilienberg.gillrup@aleris.se

Medicinskt ansvarig
Edyta Merisson
edyta.merisson@aleris.se

Stockholm 
Verksamhetschef
Alexandra Leiderby
alexandra.leiderby@aleris.se

Medicinskt ledningsansvarig läkare
Niklas Eklund
niklas.eklund@aleris.se

Specialistansvarig läkare
Birgit Stark
birgit.stark@aleris.se

Umeå 
Verksamhetschef
Per-Anders Enquist
per-anders.enquist@aleris.se

Medicinskt ledningsansvarig läkare
Inger Mossberg
inger.mossberg@aleris.se

 

Press

Kommunikationschef
Henrik Kennedy
070 6827123
henrik.kennedy@aleris.se


Karriär på Aleris Plastikkirurgi

Är du intresserad av att jobba hos oss, välkommen och läs mer på Aleris.se där alla våra lediga jobb finns.